تماس با ما

32538193 26(98+)

32538219 26(98+)

 

پست الکترونیک

info@mytam.ir

آدرس دفتر ایران

کرج، میدان آزادگان، جنب برج میلاد، ساختمان 110، واحد 5

دانش نامه مغز

نقشه مغزی چیست ؟

بطور خلاصه نقشه مغزی اصطلاحی است که به بررسی نوار مغزی گرفته شده از فرد و مقایسه داده های بدست آمده با میانگین استانداردهای چندین هزار نفر از افراد سالم اطلاق می شود. تفاوت نقشه مغزی یا QEEG با نوار مغزی یا EEG یا الکتروانسفالوگرافی در بکارگیری روش های آماری و ردیابی پارامترهای مختلف با امواج مغزی نظیر امپلیتود موج ، درصد موج در هر ناحیه ، تقارن و عدم تقارن امواج ، میزان هم فازی ناحیه های مختلف با هم و ... می باشد.

کمک در تشخیص بیماریهایی نظیر :

بیماری صرع و یا اپی لپسی ، آنسفالیت ، آلزایمر ، پارکینسون ، سکته های مغزی ، افسردگی ، اضطراب ، بیماری وسواس ، اسکیزوفرنی ، ضربه های مغزی ، سندرم بعد از ضربه مغزی ، اختلال یادگیری ، اتیسم ، نقص توجه و تمرکز و بیش فعالی کودکان و بزرگسالان.

برای بررسی بیشتر و تشخیص بیماریهای روانی ، بیماریهای شناختی مغز و بیماریهایی نظیر آلزایمر و پارکینسون ، لازم است داده های مربوط به نوار مغزی توسط نرم افزار مخصوصی تجزیه و تحلیل یا آنالیز شود ؛ که متخصص مغز و اعصاب فقط با نگاه کردن نمی تواند این تجزیه و تحلیل را انجام دهد.

وقتی که نوار مغزی توسط نرم افزار تجزیه و تحلیل می شود ، بطور دقیق فرکانس امواج مغزی را در نقاط مختلف مغز نشان می دهد و اگر بین دو نیمکره غیرقرینگی باشد ؛ بطور دقیق توسط رنگ ها آن را نشان می دهد. میزان فعالیت سلول های مغزی را به صورت آمپلیتود در نقاط مختلف مغز نشان می دهد. میزان هماهنگی بین نورون ها را با رنگ در نقاط مختلف مشخص می کند و مهم تر اینکه توسط نرم هزاران انسان نرمال وسالم QEEG انجام شده با نقشه مغزی یا QEEG افزار خاصی ، نقشه مغزی یا از نظر جنس و سن عینا با شرایط فردی که نقشه مغزی گرفته یکسان است ، مقایسه می شود ؛ و در هر نقطه از مغز فرد مورد آزمایش ، اگر ایراد و اشکالی وجود داشته باشد ، به صورت رنگ های مختلف میزان انحراف از استاندارد را نمایان می کند و وقتی که متخصص مغز و اعصاب به این نقشه ها نگاه می کند ، دقیقا محل و چگونگی ضایعه مغزی مشخص می شود.

درباره ما

نوآوری و نشاط اولین جلوه‌ای است که از تام به چشم می‌خورد. پویایی و تلاش برای نیل به اهداف در طول حیات شرکت باعث گسترش توانایی‌ها شده و استفاده از ابزار مناسب، زیرساخت‌های محکمی در شرکت بنیان نهاده است.
محیط کار صمیمی در کنار راه‌کارهای نوین تصمیم‌سازی مشارکتی، رشد و هم‌افزایی قابل توجهی در تام ایجاد کرده و نهایتا با تکیه بر پتانسیل‌های ایجاد شده ضمن توسعه سیستم‌های نرم‌افزاری به آرمان خود مبنی بر افزایش رضایت مشتری، تداوم نوآوری و گسترش سهم خود در بازار، جامه عمل پوشانیده است.
الگوی مدیریت به‌روز، جذب و گردش سریع اطلاعات در کنار امکانات تحلیل هوشمند داده‌ها، تام را به شرکتی پویا بدل نموده است. استفاده از این زیرساخت‌ها امکان شناخت فرصت‌ها و کشف نیازهای آتی سازمان‌ها را میسر کرده است.

آدرس

آدرس : کرج، میدان آزادگان، جنب برج میلاد، ساختمان 110 ، واحد5

شماره تماس : 32519493 - 26 (98+)

پست الکترونیک :  info@mytam.ir

 logo-samandehi