تماس با ما

32538193 26(98+)

32538219 26(98+)

 

پست الکترونیک

info@mytam.ir

آدرس دفتر ایران

کرج، میدان آزادگان، جنب برج میلاد، ساختمان 110، واحد 5

سلول های عصبی و فعالیت آن ها

بتاوان  ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
سلول های عصبی و فعالیت آن ها
مغز را بهتر بشناسیم
هر حیوانی مانند پستانداران، پرندگان، خزندگان، ماهی ها، دوزیستان – همانند انسان دارای اندامی به نام مغز است. اما مغز انسان منحصر به فرد است. اگر چه مغز ما بزرگترین مغز در میان جانداران نیست، به ما قدرت صحبت کردن، تصور و حل مشکل را می دهد. این واقعا ارگانی شگفت انگیز است.

مغز تعداد باور نکردنی از وظایف از جمله موارد زیر را انجام می دهد:
دمای بدن، فشار خون، ضربان قلب و تنفس را کنترل می کند.
مغز سیل اطلاعاتی را از حواس های مختلف خود (دیدن، شنیدن، بوییدن، مزه کردن و لمس کردن) درباره جهان اطراف شما می پذیرد.
هنگام حرکت، صحبت کردن، ایستادن یا نشستن، و تکان دادن اشیا شما را کنترل می کند.
به شما امکان می دهد تا احساسات، رویاها، و افکار خود را داشته باشید.
تمام این وظایف تنظیم و هماهنگ شده توسط عضوی می باشد که به اندازه یک گل کلم کوچک است.

مغز، ستون فقرات و اعصاب محیطی یک سیستم پیچیده و یکپارچه اطلاعات پردازش و کنترل است که به عنوان سیستم عصبی مرکزی شناخته می شود. در کنار هم، تمام جنبه های آگاهانه و ناخودآگاه زندگی شما را تنظیم می کنند. مطالعه علمی مغز و سیستم عصبی به نام علوم اعصاب و یا نوروبیولوژی است.
مغز شما از تقریبا 100 میلیارد سلول عصبی ساخته می شود که نورون نامیده می شود. نورون ها توانایی شگفت انگیز را برای جمع آوری و انتقال سیگنال های الکتروشیمیایی دارند
نورونها مشابه دیگر سلول ها هستند، اما جنبه الکتروشیمیایی آنها را قادر می سازد سیگنال هایی را در فاصله های طولانی ارسال کنند.
نورونها سه بخش اساسی دارند:
بدن سلولی. این قسمت اصلی شامل تمام اجزای لازم سلول است، مانند هسته (حاوی DNA)، سلول اندوپلاسمی و ریبوزوم (برای ساخت پروتئین ها) و میتوکندری (برای ساختن انرژی).
آکسون، که همانند کابل پیام الکتروشیمیایی (ضربان عصبی یا پتانسیل عمل) را در طول سلول حمل می کند. با توجه به نوع نورون، آکسون ها می توانند مثل عایق سیم الکتریکی با یک لایه نازک از غلاف میلین پوشیده شوند،. میلین از چربی و پروتئین ساخته شده است و به سرعت انتقال یک ضربه عصبی به یک آکسون طولانی کمک می کند. نورونی های میلینی به طور معمول در اعصاب محیطی (نورون های حسی و حرکتی) یافت می شوند، در حالی که نورون های غیر میلینین در مغز و نخاع یافت می شوند.
دندریت ها یا انتهای عصبی. این استطاله های کوچک باعث اتصال به سلول های دیگر می شود و اجازه می دهد که نورون با سلول های دیگر ارتباط برقرار کند یا محیط را درک کند. دندریت ها را می توان در یک یا هر دو انتهای یک سلول مشاهده کرد.
نورون ها اندازه های مختلفی دارند. به عنوان مثال، یک نورون حسی از نوک انگشت شما دارای یک آکسون است که تمام طول بازو را می پیماید تا به مغز برسد، در حالی که یک نورون در مغز ممکن است تنها چند میلی متر طول داشته باشد.

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

درباره ما

نوآوری و نشاط اولین جلوه‌ای است که از تام به چشم می‌خورد. پویایی و تلاش برای نیل به اهداف در طول حیات شرکت باعث گسترش توانایی‌ها شده و استفاده از ابزار مناسب، زیرساخت‌های محکمی در شرکت بنیان نهاده است.
محیط کار صمیمی در کنار راه‌کارهای نوین تصمیم‌سازی مشارکتی، رشد و هم‌افزایی قابل توجهی در تام ایجاد کرده و نهایتا با تکیه بر پتانسیل‌های ایجاد شده ضمن توسعه سیستم‌های نرم‌افزاری به آرمان خود مبنی بر افزایش رضایت مشتری، تداوم نوآوری و گسترش سهم خود در بازار، جامه عمل پوشانیده است.
الگوی مدیریت به‌روز، جذب و گردش سریع اطلاعات در کنار امکانات تحلیل هوشمند داده‌ها، تام را به شرکتی پویا بدل نموده است. استفاده از این زیرساخت‌ها امکان شناخت فرصت‌ها و کشف نیازهای آتی سازمان‌ها را میسر کرده است.

آدرس

آدرس : کرج، میدان آزادگان، جنب برج میلاد، ساختمان 110 ، واحد5

شماره تماس : 32519493 - 26 (98+)

پست الکترونیک :  info@mytam.ir

 logo-samandehi