تماس با ما

32538193 26(98+)

32538219 26(98+)

 

پست الکترونیک

info@mytam.ir

آدرس دفتر ایران

کرج، میدان آزادگان، جنب برج میلاد، ساختمان 110، واحد 5

فعالیت مغز و ریلکسیشن

بتاوان  ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
فعالیت مغز و ریلکسیشن

الکتروانسفالوگرافی (EEG) در بسیاری از مطالعات به عنوان یک روش اولیه برای ارزیابی مغز در حین مدیتیشن استفاده شده است.  الکتروانسفالوگرافی با استفاده از الکترود های خاصی در سراسر پوست سر می تواند فعالیت الکتریکی قشر مغزی را اندازه گیری کند. به طور خاص، EEG میدان های الکتریکی گروه های بزرگ نورون را اندازه گیری می کند، از تفکیک زمانی عالی برخوردار است و قادر به اندازه گیری فعالیت کلی ناحیه ای یا کل قشر به مقیاس میلی ثانیه می باشد. بر خلاف دیگر روش های مبتنی بر تصویربرداری، EEG تفکیک فضایی خوبی ندارد و به طور مناسب برای ارزیابی فعالیت خود به خودی خود از قشر مغز استفاده می شود. این فعالیت خودبخودی به چهار طبقه بندی اصلی بر اساس فرکانس فعالیت تقسیم می شود، که شامل امواج دلتا با فرکانس پایین (<4 هرتز) که معمولا در طول خواب غلبه دارند، امواج بتا (13-30 هرتز) که در یک مغز بیدار و کاملا هشیار نمایان هستند و امواج تتا (4-8 هرتز) و امواج آلفا (8 تا 12 هرتز) می باشند.

در مطالعه ای که در مورد ریلکسیشن، که در سال 2006 توسط Cahn و Polich انجام شد، آلفای پایین (امواج 8 تا 10 هرتز) و همچنین امواج تتا را به مدیتیشن مرتبط می کنند.

مطالعات قدیمی تر یافته های بیشتری از قبیل کاهش بلوک آلفا و افزایش فعالیت تتا در لوب پیشانی را نشان می دهند. مغز فعال، که با مسدود کردن آلفا موجب افزایش فعالیت بتا می شود، اما به راحتی نمی تواند به قرار گرفتن در مود فعالیت موج آلفا که اغلب در فراخوانی حافظه دخیل است، تغییر کند. این یافته ها نشان می دهد که اگرچه در یک حالت مدیتیشن یک فرد آرام تر است اما وی واجد نوعی آگاهی دقیق است.

مطالعات مکرر ما نشان می دهد که با تحریک مغناطیسی مغز با دستگاه بتا 1، فرد به راحتی در حالت آلفا قرار گرفته و در این حالت می تواند به فعالیت هایی همچون ریلکسیشن، احظار مطالب از حافظه و کسب نوعی حالت آگاهانه بپردازد.


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

درباره ما

نوآوری و نشاط اولین جلوه‌ای است که از تام به چشم می‌خورد. پویایی و تلاش برای نیل به اهداف در طول حیات شرکت باعث گسترش توانایی‌ها شده و استفاده از ابزار مناسب، زیرساخت‌های محکمی در شرکت بنیان نهاده است.
محیط کار صمیمی در کنار راه‌کارهای نوین تصمیم‌سازی مشارکتی، رشد و هم‌افزایی قابل توجهی در تام ایجاد کرده و نهایتا با تکیه بر پتانسیل‌های ایجاد شده ضمن توسعه سیستم‌های نرم‌افزاری به آرمان خود مبنی بر افزایش رضایت مشتری، تداوم نوآوری و گسترش سهم خود در بازار، جامه عمل پوشانیده است.
الگوی مدیریت به‌روز، جذب و گردش سریع اطلاعات در کنار امکانات تحلیل هوشمند داده‌ها، تام را به شرکتی پویا بدل نموده است. استفاده از این زیرساخت‌ها امکان شناخت فرصت‌ها و کشف نیازهای آتی سازمان‌ها را میسر کرده است.

آدرس

آدرس : کرج، میدان آزادگان، جنب برج میلاد، ساختمان 110 ، واحد5

شماره تماس : 32519493 - 26 (98+)

پست الکترونیک :  info@mytam.ir

 logo-samandehi