تماس با ما

32538193 26(98+)

32538219 26(98+)

 

پست الکترونیک

info@mytam.ir

آدرس دفتر ایران

کرج، میدان آزادگان، جنب برج میلاد، ساختمان 110، واحد 5

فعالیت مغز هنگام مطالعه چگونه است؟

بتاوان  ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
فعالیت مغز هنگام مطالعه چگونه است؟
فعالیت مغز هنگام مطالعه چگونه است؟
در هنگام مطالعه بخش های مختلفی از مغز همزمان فعال می شوند. برای مثال بخش های ناحیه پشتی مغز برای شکل دادن به اطلاعاتی که چشم ها از کتاب دریافت می کنند در هنگام مطالعه فعالتر خواهند شد. برای درک پیچیدگی های متن بخش های دیگری از مغز که در قسمت جلوی مغز قرار دارند وارد عمل خواهند شد.

مکانیسم کشف تغییرات فعالیت مغز در حین فعالیت های مختلف، با استفاده از ابزارهای مختلفی من جمله fMRI ممکن است. این تکنولوژی به دانشمندان کمک می کند که در حین انجام یک کار مانند مطالعه به بررسی فعالیت مغز بپردازند. در شکل هایی از این آزمایش به تغییرات خونرسانی مغز و یا مصرف اکسیژن توجه می شود.

اکثر مطالعاتی که روی خواندن کتاب و بررسی فعالیت مغزی حین آن انجام شده است به یک الگوی تقریبا سراسری در فعالیت مغز منجر شده است. ابتدا جزیره هایی در قسمت های فرونتال، تمپورال و اکسیپیتال فعال شده و کم کم در بخش هایی به هم اتصال پیدا می کنند.

بسته به موضوعی که مورد مطالعه می باشد ممکن است بخش هایی از این ناحیه های فعال بیشتر یا کمتر فعال شوند. برای مثال هنگام مطالعه متن های رنگی یا دارای عکس های زیاد بیشتر فعالیت ها در ناحیه پس سری به چشم می خورد و هنگام خواندن متن های ریاضی یا دارای مفاهیم انتزاعی ممکن است فعالیت های ناحیه جلوی مغز زیاد شوند. در هنگام مطالعه متونی که به چالش زبانی نیاز دارند همانند متون خارجی یا غیر از زبان مادری، بخش هایی از بغل سر و در قسمت بالاتر از گوش ها فعال تر می شوند.

در تصاویر زیر نمونه هایی از فعالیت مغزی را در حالات مختلف مشاهده می کنید.برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

درباره ما

نوآوری و نشاط اولین جلوه‌ای است که از تام به چشم می‌خورد. پویایی و تلاش برای نیل به اهداف در طول حیات شرکت باعث گسترش توانایی‌ها شده و استفاده از ابزار مناسب، زیرساخت‌های محکمی در شرکت بنیان نهاده است.
محیط کار صمیمی در کنار راه‌کارهای نوین تصمیم‌سازی مشارکتی، رشد و هم‌افزایی قابل توجهی در تام ایجاد کرده و نهایتا با تکیه بر پتانسیل‌های ایجاد شده ضمن توسعه سیستم‌های نرم‌افزاری به آرمان خود مبنی بر افزایش رضایت مشتری، تداوم نوآوری و گسترش سهم خود در بازار، جامه عمل پوشانیده است.
الگوی مدیریت به‌روز، جذب و گردش سریع اطلاعات در کنار امکانات تحلیل هوشمند داده‌ها، تام را به شرکتی پویا بدل نموده است. استفاده از این زیرساخت‌ها امکان شناخت فرصت‌ها و کشف نیازهای آتی سازمان‌ها را میسر کرده است.

آدرس

آدرس : کرج، میدان آزادگان، جنب برج میلاد، ساختمان 110 ، واحد5

شماره تماس : 32519493 - 26 (98+)

پست الکترونیک :  info@mytam.ir

 logo-samandehi