تماس با ما

32538193 26(98+)

32538219 26(98+)

 

پست الکترونیک

info@mytam.ir

آدرس دفتر ایران

کرج، میدان آزادگان، جنب برج میلاد، ساختمان 110، واحد 5

تصویر برداری از مغز در هنگام مدیتیشن؛ در هنگام مدیتیشن در مغز چه می گذرد؟

دکتر جلیل قلی زاده سلطانی  ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
تصویر برداری از مغز در هنگام مدیتیشن؛ در هنگام مدیتیشن در مغز چه می گذرد؟

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی (fMRI) یکی دیگر از روش های مورد استفاده برای مطالعه تغییرات حالت در مدیتیشن مغز است. fMRI افزایش ناگهانی جریان خون را به مناطق مغز با فعالیت متابولیک بالاتر تشخیص می دهد. افزایش فعالیت متابولیک نشان می دهد که در حال حاضر این نواحی مغزی در حال پردازش هر گونه محرکی می باشند که توسط محیط ارائه شده است. در قیاس با EEG، مزیت fMRI تفکیک فضایی آن است، که می تواند نقشه های مکانی مفصل از فعالیت مغزی را تولید کند.
یافته های توپوگرافی :
به عنوان یک تکنولوژی نسبتا جدید، fMRI به تازگی برای ارزیابی تغییرات وضعیت مغز در طی مراقبه استفاده شده است. مطالعات اخیر نشان داده است که فعالیت های شدید در برخی از نواحی مغز مانند کورتکس پری فرونتال و کورتکس فرونتال هنگام مدیتیشن مشاهده می شود.
به نظر می رسد قرار گرفتن نرون های مغز در این فرکانس ها ارتباط زیادی با تجربه حالت های مدیتیشن دارد. نقشه های مغزی ثبت شده از آزمودنی های مختلف نشان می دهد که دستگاه بتا وان به راحتی قادر است تغییراتی مشابه با تغییرات گفته شده را در مغز ایجاد کند و راه را برای انجام سریعتر و بهتر مدیتیشن هموارتر کند.


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

درباره ما

نوآوری و نشاط اولین جلوه‌ای است که از تام به چشم می‌خورد. پویایی و تلاش برای نیل به اهداف در طول حیات شرکت باعث گسترش توانایی‌ها شده و استفاده از ابزار مناسب، زیرساخت‌های محکمی در شرکت بنیان نهاده است.
محیط کار صمیمی در کنار راه‌کارهای نوین تصمیم‌سازی مشارکتی، رشد و هم‌افزایی قابل توجهی در تام ایجاد کرده و نهایتا با تکیه بر پتانسیل‌های ایجاد شده ضمن توسعه سیستم‌های نرم‌افزاری به آرمان خود مبنی بر افزایش رضایت مشتری، تداوم نوآوری و گسترش سهم خود در بازار، جامه عمل پوشانیده است.
الگوی مدیریت به‌روز، جذب و گردش سریع اطلاعات در کنار امکانات تحلیل هوشمند داده‌ها، تام را به شرکتی پویا بدل نموده است. استفاده از این زیرساخت‌ها امکان شناخت فرصت‌ها و کشف نیازهای آتی سازمان‌ها را میسر کرده است.

آدرس

آدرس : کرج، میدان آزادگان، جنب برج میلاد، ساختمان 110 ، واحد5

شماره تماس : 32519493 - 26 (98+)

پست الکترونیک :  info@mytam.ir

 logo-samandehi